Jääkiekon MM 2023 ohjelma

lupinus jääkiekon mm 2023

Jääkiekon MM 2023 ohjelma on nyt julki! Kokoamme tähän Suomen pelien ohjelman, jotta pääset nauttimaan niistä kotisohvalta, mikäli lippupaketti jäi saamatta!

Lupinus ei tee matkaa MM 2023 tapahtumaan, mutta voit tutustua muihin Lupinus matkoihin.

Jääkiekon MM 2023 Suomen pelit

Suomen pelit pelataan Tampereella, sillä Suomi on osa A-lohkoa. Peliaikataulu on seuraavan näköinen:

  • Pe 12.5.2023 klo 16:20: Suomi – USA
  • La 13.5.2023 klo 20:20: Saksa – Suomi 
  • Ma 15.5.2023 klo 20:20: Suomi – Ruotsi
  • Ke 17.5.2023 klo 20:20: Suomi – Ranska
  • Pe 19.5.2023 klo 16:20: Unkari – Suomi 
  • La 20.5.2023 klo 16:20: Itävalta – Suomi 
  • Ti 23.5.2023 klo 20:20: Suomi – Tanska

Koko jääkiekon MM 2023 aikataulu

Koko aikataulu näyttää tältä:

Perjantai 12.5


klo 16:20: Otteluohjelma - SuomiSuomi – Otteluohjelma - USA USA
klo 16:20: Slovakia Slovakia – Tshekki Tshekki
klo 20:20: Otteluohjelma - Ruotsi Ruotsi – Saksa Saksa
klo 20:20: Latvia Latvia – Otteluohjelma - Kanada Kanada

Lauantai 13. toukokuuta


klo 12:20: Ranska Ranska – Itävalta Itävalta
klo 12:20: Sveitsi Sveitsi – Otteluohjelma - Kazakstan Slovenia
klo 16:20: Unkari Unkari – Otteluohjelma - Tanska Tanska
klo 16:20: Otteluohjelma - Norja Norja – Otteluohjelma - Kazakstan Kazakstan
klo 20:20: Saksa Saksa – Otteluohjelma - Suomi Suomi
klo 20:20: Otteluohjelma - Slovakia Slovakia  – Latvia Latvia

Sunnuntai 14. toukokuuta


klo 12:20: Otteluohjelma - USA USA – Unkari Unkari
klo 12:20: Otteluohjelma - Kazakstan Slovenia – Otteluohjelma - Kanada Kanada
klo 16:20: Ranska Ranska – Otteluohjelma - Tanska Tanska
klo 16:20:Otteluohjelma - Norja Norja – Sveitsi Sveitsi
klo 20:20:Otteluohjelma - Ruotsi Ruotsi – Itävalta Itävalta
klo 20:20: Tshekki Tshekki – Otteluohjelma - Kazakstan Kazakstan

Maanantai 15. toukokuuta


klo 16:20: Saksa Saksa  – Otteluohjelma - USA USA
klo 16:20: Otteluohjelma - Slovakia Slovakia – Otteluohjelma - Kanada Kanada
klo 20:20: Otteluohjelma - Suomi Suomi – Otteluohjelma - Ruotsi Ruotsi
klo 20:20: Tshekki Tshekki – Latvia Latvia

Tiistai 16. toukokuuta


klo 16:20: Otteluohjelma - Tanska Tanska –Itävalta Itävalta
klo 16:20: Otteluohjelma - Kazakstan Slovenia – Otteluohjelma - Norja Norja
klo 20:20: Ranska Ranska – Unkari Unkari
klo 20:20: Sveitsi Sveitsi – Otteluohjelma - Kazakstan Kazakstan

Keskiviikko 17. toukokuuta


klo 16:20: Otteluohjelma - USA USA – Itävalta Itävalta
klo 16:20: Latvia Latvia – Otteluohjelma - Norja Norja
klo 20:20: Otteluohjelma - Suomi Suomi – Ranska Ranska
klo 20:20: Otteluohjelma - Kanada Kanada  – Kazakstan Kazakstan

Torstai 18. toukokuuta


klo 16:20: Unkari Unkari – Ruotsi Ruotsi
klo 16:20: Tshekki Tshekki – Otteluohjelma - Kazakstan Slovenia
klo 20:20: Otteluohjelma - Tanska Tanska – Saksa Saksa
klo 20:20: Sveitsi Sveitsi  – Otteluohjelma - Slovakia Slovakia

Perjantai 19. toukokuuta


klo 16:20: Unkari Unkari – Otteluohjelma - Suomi Suomi 
klo 16:20: Latvia Latvia – Otteluohjelma - Kazakstan Slovenia
klo 20:20: Itävalta Itävalta – Saksa Saksa
klo 20:20: Otteluohjelma - Kazakstan Kazakstan – Slovakia Slovakia

Lauantai 20. toukokuuta


klo 12:20: Otteluohjelma - USA USA – Otteluohjelma - Tanska Tanska
klo 12:20: Norja Norja – Otteluohjelma - Tshekki Tshekki
klo 16:20: Itävalta Itävalta – Otteluohjelma - Suomi Suomi
klo 16:20: Otteluohjelma - Kanada Kanada – Sveitsi Sveitsi
klo 20:20: Ruotsi Ruotsi – Ranska Ranska
klo 20:20: Otteluohjelma - Kazakstan Kazakstan – Latvia Latvia

Sunnuntai 21. toukokuuta


klo 16:20: Saksa Saksa – Unkari Unkari
klo 16:20: Otteluohjelma - Kazakstan Slovenia – Slovakia Slovakia
klo 20:20: Otteluohjelma - USA USA – Ranska Ranska
klo 20:20: Tshekki Tshekki – Sveitsi Sveitsi

Maanantai 22. toukokuuta


klo 16:20: Otteluohjelma - Tanska Tanska – Ruotsi Ruotsi
klo 16:20: Otteluohjelma - Kanada Kanada – Norja Norja
klo 20:20: Itävalta Itävalta – Unkari Unkari
klo 20:20: Otteluohjelma - Kazakstan Kazakstan – Otteluohjelma - Kazakstan Slovenia

Tiistai 23. toukokuuta


klo 12:20: Saksa Saksa – Ranska Ranska
klo 12:20: Slovakia Slovakia – Norja Norja
klo 16:20: Ruotsi Ruotsi – USA USA
klo 16:20: Otteluohjelma - Kanada Kanada – Tshekki Tshekki
klo 20:20: Otteluohjelma - Suomi Suomi  – Otteluohjelma - Tanska Tanska
klo 20:20: Sveitsi Sveitsi – Latvia Latvia

Torstai 25. toukokuuta

klo 16:20 Puolivälierä
klo 16:20 Puolivälierä
klo 20:20 Puolivälierä
klo 20:20 Puolivälierä

Lauantai 27. toukokuuta

klo 14:20 Semifinaali
klo 18:20 Semifinaali

Sunnuntai 28. toukokuuta

klo 15:20 Pronssiottelu
klo 20:20 Finaali

Saatat myös pitää...

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *